Connect with us

הורים ממליצים

קשים ומשתעשעים

יש לי קרובת משפחה שהיא גם חברה טובה. היא צעירה ממני במעט וכשהיינו ילדות נהגו הורינו להפגיש בינינו במהלך חופשות הקיץ למשך מספר ימים רצופים, כולל לינה. אין לתאר במילים כמה חיכיתי להתארח אצלה בבית כי ידעתי שסוף סוף נכין ביחד את המוצגים לתערוכה המובילה של ה- קשקשים!

הייתה זו בשבילי סגירת מעגל כשהבן הגדול שלי קיבל ערכה ענקית של מאות קשקשים ליום ההולדת השביעי שלו. קשים צבעוניים, אביזרי חיבור המאפשרים גמישות ויצירתיות – מה צריך יותר מזה? עם המשחק מקבלים גם חוברת הדרכה עם רעיונות אך כשהדמיון מפותח – אין צורך בחוברת.

מה עושים עם זה?

האמת היא שנכון יותר לשאול – מה אי אפשר לעשות עם זה. ככל שיותר משתתפים לוקחים חלק בבנייה – כך הרעיונות טובים ומעניינים יותר, המשימה מאתגרת יותר וסיעור המוחות יעיל ופורה הרבה יותר. צורות חופשיות, מבנים תלת ממדיים, פתחים ומעברים, גשרים ומנהרות – אזור המשחק הופך תוך דקות לזירה אחרת, מלאה דמיון ותסריט. הקשקשים מתחברים בקלות למחברים הצהובים וכך זה לזה ומאפשרים יצירת פסים ארוכים, יצירת זוויות וחיבור גם לצורות מעגליות.

למי מתאים המשחק?

ההתוויה קובעת שהמשחק מתאים מגיל 5. ייתכן והוחלט כך על מנת למנוע מילדים צעירים יותר לעשות שימוש לא נכון בקשים ומחברים, שימוש שעלול לפצוע אותם. יחד עם זאת, כאשר מבוגר נוכח במקום, מסייע ומשגיח – אפשר לשתף במשחק גם את הצעירים שבחבורה. לבטח הם ייהנו עד מאד!

מה לומדים במשחק?

מדובר במשחק מיוחד במינו שבעצם אין בו חוקים. אפשר לשחק בו בצוותא וכך ללמוד ערכים כמו עבודת צוות, שיתוף פעולה והפריית מחשבה הדדית ואפשר גם לשחק בו לבד. אפשר להיצמד לחוברת הדוגמאות או ליצור צורות באופן חופשי מהמחשבה והדמיון בלבד. ציון – 9.

תקן ובטיחות

הקשים והמחברים עשויים מפלסטיק קשיח ואיכותי. הם אל נשברים בנקל ומאפשרים כיפוף או קבלת צורה עגולה. הם צבועים בצבעים איכותיים שלא יורדים או דוהים. בשימוש נכון בחלקים אין חשש לסכנה או פגיעה. מומלץ לרכז את המחברים במקום אחד, שכן דריכה עליהם ברגליים יחפות תהיה כרוכה בכאב. ציון – 8

האם נחזור לשחק במשחק?

בוודאי! אנחנו משחקים, משתעשעים ובונים ביחד, ילדים ומבוגרים כאחד. גם כשמתאחים חברים של הילדים זהו אחד המשחקים הפופולריים עבור שלל גילאים. ציון – 10

ומה עם ההנאה של המבוגרים?

המבוגרים ייהנו לשחק לא פחות מהילדים. המחשבה המורכבת של המבוגרים עשויה לתרום רבות לרעיונות מעניינים ומקוריים שהילדים עלולים שלא לחשוב עליהם. ציון 10

המשך לקרוא
Click to comment

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הורים ממליצים

לרעך ממליצים על משחקים לתקופת הקורונה

"לרעך" העלו וידאו קצר עם המלצה על 3 משחקים לתקופת הקורונה שניתן לשחק עם המשפחה ועם חברים
מוזמנים לצפות, וגם לשלוח לנו המלצות.

לרעך פועלת לקידום תרומה וסיוע לקהילה ולסביבה.

משעמם??? תנו לנו להמליץ לכם!

משעמם לכם כבר מלשחק דמקה ששב בש ומונופול?? תנו לנו להמליץ לכם על שלושה משחקים חדשים להעביר את הזמן עם כל המשפחה!

פורסם על ידי ‏לְרֵעֲךָ‏ ב- יום רביעי, 1 באפריל 2020

המשחקים המומלצים על ידי לרעך כוללים את קטאן, ריסק (סיכון), ושם קוד.

המשך לקרוא

הורים ממליצים

רכב קמפינג של פליימוביל

מומלץ לקחת את הרכב על כל חלקיו לחופשה משפחתית שלכם, ובכך לילדים יש מארז נסיעות נח, קומפקטי ומלא באביזרים למשחק.

נתחיל בפרטים הטכניים, בערכה רכב קמפינג (קרוואן) דגם 6671, דמויות של 2 הורים ו-2 ילדים והרבה ציוד נלווה כמו גלשן, מזרני שיזוף, שמשיה, כלי בישול ועוד. על האריזה כתוב גילאים 4-10, ילדים בני 4 יכולים לשחק ולהנות מאוד (החלקים בטוחים ואין פינות חדות) אבל אל תצפו למצוא את כל הסכו"מ בפעם הבאה שמשחקים.

הרכב גדול ומסיבי ולא צפוי להישבר בקלות, הדמויות לא מתפרקות ומחזיקות זמן רב. כל חלקי המשחק איכותיים ביותר, כיאה לחברת פליימוביל. מומלץ לקחת את הרכב על כל חלקיו לחופשה משפחתית שלכם, ובכך לילדים יש מארז נסיעות נח, קומפקטי ומלא באביזרים למשחק.

ניתן לפרק את הגג של הרכב ובכך לשלוט בקלות על כל המתרחש בפנים, למשל אפשר לשחק מה קורה בזמן נסיעה. ברכב חלקים נשלפים ומתקפלים כמו שמשיה ושולחן עם כיסאות ואפשר לשחק בנופש או ארוחה משפחתית עם כלי הבישול המצורפים.

נחמד מאוד לשחק עם הילדים כך שהם משחקים את דמויות ההורים ואתם משחקים את דמויות הילדים, אתם תופתעו עד כמה הם קולטים כל משפט וכל התנהגות שלכם ומקרינים אותם החוצה דרך משחק תפקידים, זו דרך מצוינת וכיפית לקבל פידבק מהילדים על מה הם תופסים מההתנהלות שלכם כהורים.

למידע על רכישת הערכה לחץ כאן.

המשך לקרוא

הורים ממליצים

טליסמן – משחק הרפתקאות – המלצה

המשחק טליסמן (Talisman) הוא הדבר הכי קרוב למשחק מבוכים ודרקונים (D&D) שלא מצריך ספרים ורישומים ושעות של לימוד. להורים וילדים הרפתקנים

מארז נוסף

שם המשחק: "טליסמן", בעברית פירוש המילה Talisman הוא קמע, וזו גם המטרה הסופית של המשחק.

טליסמן הוא משחק הלוח הכי קרוב למשחק מבוכים ודרקונים (D&D), שלא מצריך ספרים ורישומים ושעות של לימוד. לכל שחקן דמות שנעה על גבי לוח והיא צוברת עצמה, כח קסם וכסף, ובאמצעותה השחקנים חווים הרפתקאות שונות.

בימי ראשית נערותי ששיחקתי במשחק פעמים רבות הוא היה פתח לעולם חדש של טרולים רשעים, דרקונים מאיימים, נסיכות מרפאות, מכשפות מפחידות ועוד, את הכל חוויתי עם חברים טובים. אמנם במשחק כל אחד לעצמו אבל לרוב מתפתחת הרגשה של אנחנו מול מה שהמשחק יזרוק לעברינו, וזו תחושת יחד נעימה של אתגר והרפתקה משותפים. לכל דמות נקודות עצמה וגם נקודות קסם שניתן לצבור ולכן המשחק מתאים גם לאנשי האש שבוער בהם יצר הלחימה וגם לאנשי הרוח מבינינו שפונים לדרכים אחרות לצורך נצחון בקרב.

המשחק מיועד לילדים מגיל 8 ומעלה מכיוון שעשוי לקחת זמן (2-4 שעות, תלוי בשחקנים). למשחק מהדורות שונות, אנשי הנוסטלגיה יאמרו שהישן יותר טוב, אבל ממשחק בשתי המהדורות אומר שההבדלים זניחים (בעיקר הבדלים של עיצוב והדפסה), פרט לכך, במהדורות החדשות הדמויות יותר מאוזנות מבחינת יכולות וכח ולכן קבלת הדמויות בראשית המשחק לא קובעת מראש מי חזק יותר. המשחק זמין בארץ בעברית ברוב חנויות המשחקים וגם בחנויות הספרים.

מהלך המשחק: כל שחקן מקבל דמות (או בוחר דמות, אם מעקמים בעדינות את הכללים), הדמויות כוללות גמד, טרול, מכשפה, רוצח, גנב ועוד. בתחילת כל תור מטילים את הקוביות שקובעות את מספר המשבצות שיש להתקדם. המשחק נעשה לאורך מישור מעגלי וניתן לבחור ללכת שמאלה או ימינה. ברוב המשבצות שולפים קלף מערימת קלפי ההרפתקה והיא אכן מתחילה, קרבות (בהטלת קוביות) מול יצורים אפלים, זכיה בזהב, קבלת ציוד לחימה או מיגון, קבלת ברכת קסם מחזקת, שתייה ממעיין הנעורים, הטלת קללה, ביקור בשוק לרכישת ציוד, הקפצה לנקודות שונות על הלוח ועוד הרפתקאות רבות חבויות בקלפים הללו.
הלוח מחולק לשלושה מישורים, מתחילים בחיצוני וככל שמתקדמים נכנסים למישור השני ולבסוף לשלישי הפנימי. עליה ממישור למישור כרוכה בקרב קשה ויש להתכונן אליה היטב על ידי צבירה של נקודות עצמה וציוד לחימה מתאים. ככל שעולים במישורים המשבצות מקנות פחות קלפים ומכילות יותר הרפתקאות מובנות ומאתגרות. המשחק הוא בעצם מסע ארוך כשבכל תור נגלית הרפתקה חדשה ומסעירה.

מטרת המשחק: להשיג את הקמע (טליסמן) ולהגיע איתו למשבצת הפנימית ביותר בלוח שבלב המישור השלישי. מרגע זה, תור אחר תור מחזיק הקמע מוריד את כוחות החיים של מתנגדיו עד שהוא נשאר אחרון ומנצח במשחק.

לאחר שמשחקים במשחק פעמיים-שלוש ניתן להחליט יחד להתעלם או להמציא חוקים מסוימים, המשחק בנוי כמשחק פתוח במובן שהולכים בחופשיות במישור ועוברים הרפתקאות, אין הרבה הגבלות וזה אחד הדברים שמייחדים את המשחק הזה על פני אחרים. להרפתקנים באמת ניתן אפילו ליצור יחד דמויות, לצייר אותן ולהחליט על כוחות ויכולות ראשוניים, זה יכול להיות רעיון טוב לילדים שאוהבים דמויות מסרטים/סדרות ורוצים לשחק אותן בעולם של טליסמן.

בשורה התחתונה: מומלץ בחום למי שלא מפחד לצאת להרפתקה.

המשך לקרוא

הכי נצפים

זכויות שמורות ל- SWISH מבית oVerload