צעצועים ומשחקים | סקירות, המלצות, ועצות מאנשי מקצוע - קונים בול

עוטפות באהבה: "לא מסוגלת לשאת את המחשבה על משפחה או קשיש שהמקרר בבית שלהם ריק"

דנית הראל נחשפה במסגרת עבודתה כעובדת סוציאלית למקרים קשים של ילדים וזקנים שלא מקבלים מענה. היא פשוט לא יכלה לשבת בחיבוק ידיים והתחילה לארגן להם תרומות משכנים וחברים. כך נולדה "עוטפות באהבה".

449

פרק הזמן שבין פורים לפסח הוא תקופה מצוינת עבור אנשים רבים לנקות את הבית, וזו גם הזדמנות טובה לוודא שכל מה שבבית אכן נדרש ונמצא בשימוש, ולהוציא מהבית את מה שכבר אין לו שימוש או שאין בו עניין.

דנית הראל, עוטפות באהבה (צילום: יפעת יוגב)

בשנים האחרונות עלתה המודעות לנושא של תרומה ומתן חפצים יד שנייה. המשפט "מה שאחד לא צריך עשוי להיות אוצר עבור אדם אחר"  הפך עבור רבים לדרך חיים, במיוחד לאור הידיעות על משפחות, אנשים בודדים, ואפילו ילדים וקשישים, שחיים במחסור מתמיד של מוצרי צריכה בסיסיים. אין ספק שכל מה שמחליטים להוציא מהבית עשוי להיות מתאים לתרומה והעברה לאדם אחר שיוכל לעשות בו שימוש.

במציאות הזו הקימה דנית הראל את עמותת "עוטפות באהבה".

"העמותה הוקמה לפני חמש שנים, ממש במקרה", מספרת הראל. "אני עובדת סוציאלית ובמסגרת העבודה נחשפתי למקרים לא פשוטים של אנשים, מבוגרים וילדים כאחד, שצריכים סיוע אך רשויות הרווחה במדינה לא מצליחות להגיע אליהם. הייתי מארגנת תרומות לבד דרך חברים או שכנים והצלחתי להסתדר ולסייע. היו 3-4 משפחות שבאופן קבוע בחגים הייתי עוזרת להן דרך חברים ומכרים. עם הזמן – משנה לשנה גדל באופן ניכר מספר הבקשות לסיוע".

 

מוקד הפעילות של העמותה בכפר סבא והוד השרון. כיום פורשת העמותה חסות על:

  • 60 משפחות וקשישים בכפר סבא – אריזה וחלוקת סלי מזון בראש השנה, פורים (משלוחי מנות) ופסח.
  • 40 קשישים החיים בעוני בהוד השרון.
  • 27 ילדים שהוצאו מהבית ושוהים במסגרת מטעם רשויות הרווחה בנתניה.
  • בלת"מים – כל הזמן יש. חברים ששמעו על מקרה כזה או אחר או גולשים שמתייגים את דנית בפוסטים של בקשות לסיוע.

"העמותה אוספת שמיכות חורף נקיות ,מכובסות ובעלות ריח נעים. מצעים וכלי מיטה – לבוגרים וילדים, בגדי קיץ לילדים מכיתה ד' ומעלה, מידה 10 עד 16 – חולצות, מכנסיים, גרביים (מידה 34-40) ותחתונים. אין צורך בחולצות עם סמלים של בתי ספר כי יש ילדים ממגוון ערים ויש לנו תורם קבוע של חולצות אלה. לכן מתרכזת העמותה באיסוף בגדי יומיום לשעות אחר הצהריים".

למה אתם זקוקים בעמותה?

"חשוב לי שיידעו שאף אחת מחברות העמותה לא מקבלת שכר. כל הפעילות מתבצעת בהתנדבות והעמותה מחפשת עוד ועוד מתנדבים ומתנדבות שיחלקו בנטל הסיוע הדרוש באזור כפר סבא והוד השרון. אני לא מסוגלת לשאת את המחשבה על משפחה או קשיש שהמקרר בבית שלהם ריק ואין להם מה לאכול".

בתקופה האחרונה פועלת העמותה להשיג טופס 46 כדי שעסקים גדולים יוכלו לתרום והתרומה תהיה מוכרת לצרכי מס. קבלת הטופס יהווה צעד משמעותי עבור העמותה.

איזה חפצים אתם צריכים?

"אני רוצה להעלות למודעות את הנושא של תרומת חפצים או פריטים במצב לא טוב. אנשים חושבים בטעות שאם החפצים מועברים לתרומה הם יכולים להיות גם במצב לא שמיש – וזה לא נכון. חייבים לחשוב על מי שמקבל לידיו את התרומה, כנראה אדם שממילא מצבו לא טוב וקבלת תרומה במצב לא טוב משמעותה תחושה לא טובה".

מישהו לדבר איתו

דנית משתפת שהקושי הגדול הוא התמיכה בקשישים: "אלה אנשים בודדים מאד והעזרה הדרושה פחות חומרית – דרושה אוזן קשבת, צריך מדי פעם להגיע לארח חברה לקשיש, לשוחח איתו ולתת לו משמעות. אבא שלי כבר כמה שנים מגיע אל אותם קשישים – יושב לדבר איתם, מארח להם חברה בארוחת הערב או עוזר בתיקונים קטנים בבית. אני בטוחה שכל אדם יכול למצוא שעה או שעתיים בשבוע כדי לשמח אדם אחר – במיוחד קשיש – פרק זמן קצר שכזה יהיה עולם ומלואו בשבילו. המחשבה על קשישים בכפר סבא, עיר מגורי, שמחפשים אוכל בפחי הזבל או שאין להם מה לאכול בבית מדירה שינה מעיני ולא מתקבלת על הדעת".

בחודשי הקיץ עוסקת העמותה בחלוקת ציוד לתלמידי בתי הספר. מלבד ילקוטים שניתן לעשות שימוש חוזר באלה שמצבם טוב – כל שאר הציוד נרכש במיוחד. תודות לחנויות הסטוק הרבות – קל לרכוש את כל הציוד הדרוש בסכומי כסף קטנים.

מיהו ד"ר ארנולדו פיאדוטין שעל שמו העמותה?

"העמותה נקראת על שם דוד שלי שלימד אותי מהי נתינה. לתת בשביל לתת ולא כדי לקבל חזרה, לתת ללא תנאים ובטח אם משהו מבקש – לא לשאול שאלות. מי שמבקש כנראה זקוק לזה. העמותה חיה ונושמת בזכות המתנדבות שפועלות בה. הן הרוח האמיתית שמניעה את העשייה ואני גאה בהן על ההירתמות שלהן".

כוח נשי

תמונת הזמנה לפסח
לחצו לתמונה המלאה

דנית חשה שיש בכפר סבא והוד השרון כוח נשי עצום וקוראת לנשים נוספות לגלות את העמותה ולהצטרף לשורותיה, בדומה לחברות העמותה שכבר לוקחות חלק בעשייה ומסייעות למאות משפחות, קשישים וילדים".

דנית חולמת להפיק ערב התרמה – ערב סטנד אפ או מופע של אומן שכל ההכנסות שלו יגיעו לעמותה. אפשר יהיה להשתמש בכסף כדי לממן טיפולים רגשיים לילדים. לפני המופע אפשר להציב דוכני מכירה לבעלי עסקים מהאזור וכך הם יקבלו גם חשיפה וגם יוכלו למכור חפצים. (כיום יש שני ילדים שהעמותה מממנת להם שיעורי רכיבה טיפולית). מועצה אזורית דרום השרון נותנת את אולם התרבות שלה בחינם – רק צריך שיהיה אומן שיהיה מוכן להגיע.

עזרה בשיעורי בית לתלמידי בתי הספר – דנית רוצה להקים פרויקט של עזרה בהכנת שיעורי בית או מתן שיעורים פרטיים לתלמידי בתי הספר עבור משפחות שלא יכולות לשלם עבור שיעורים פרטיים. הילדים צריכים עזרה ולעיתים הלמידה שלהם מתעכבת בגלל שאי אפשר לשלם עבור העזרה הצמודה שלה הם זקוקים. יכול להתאים גם לפנסיונרים שיש להם זמן פנוי.

 

יש לכם מה לתרום? רוצים לקחת חלק בפעילות העמותה? דנית תשמח לשמוע מכם – 054-5659612

בואו לעקוב אחרי פעילות העמותה בעמוד הפייסבוק – https://www.facebook.com/embracingwithlove/