צעצועים ומשחקים | סקירות, המלצות, ועצות מאנשי מקצוע - קונים בול

נוסעים בפסח – 5 משחקים נבחרים לנסיעות

נוסעים בפסח? בחרנו 5 משחקים שיהפכו את הנסיעה או הטיסה להרבה יותר מהנים (בלי אפליקציות כמובן)

233

בפקקים לליל הסדר, בדרך לטיול משפחתי בפסח, בטיסה או בשעות הרגועות של בחופשה בחו"ל, משחקים תמיד הופכים את הדברים למהנים יותר. כמובן שניתן לשחק משחקי דרך בעל פה, כמו "סיפור בהמשכים" שכל בן משפחה ממשיך את הסיפור עם משפט חדש, "21", שאלות כן ולא לגילוי הדמות שנבחרה, "ארץ עיר" ועוד. אבל אחרי שמיציתם את אלה, בשנים האחרונות צצו לא מעט משחקים מאתגרים המתאימים לנסיעות עבור גילאים שונים ותחומי עניין מגוונים – בין אם אלה משחקים לשחקן בודד או משחקים לכלל הנוסעים ברכב.

1 שעת השיא (Rush Hour)

<strong>שעת השיא (Rush Hour)</strong>

במשחק זה עליכם לסדר את המכוניות על המעמד לפי החידה שבקלף, ואז עם מחשבה ותכנון להוציא בבטחה את המכונית האדומה מהפקק שנוצר. אמנם המשחק מכיל מספר חלקים, אך מרגע שממקמים על המעמד בהתאם לחידה בקלף אפשר להתחיל לשחק בחופשיות גם בנסיעה. המשחק מיועד בעיקר לשחקן בודד אבל אפשר לשתף את שאר המסובין ולנסות לפתור את החידה יחדיו – וכמובן אפשר לדמיין איך מוציאים את הרכב לשכם מהפקק בדרך לליל הסדר או לטיול בצפון. (מבית פוקס מיינד)

2 אלופי הטריוויה – גרסת הנשיאה

<strong>אלופי הטריוויה – גרסת הנשיאה</strong>

הגרסה הניידת למשחק הטריוויה המוכר, המכילה רמות שונות שיתאימו לכל המשפחה. במשחק קלפי שאלות – מומלץ לתת לאחד הילדים לנהל את המשחק ולשאול את השאלות, ולא לשכוח לשתף את הנהג במשחק. הכיף במשחק הוא שלכל קושיה במשחק 3 תשובות – לא יודעים את התשובה? לא נורא, אפשר ומומלץ לנחש. (מבית קודקוד)

3  Bend It

במשחק כרטיסי חידה שמראים את הצורה הסופית שצריכה להתקבל על לוח המשחק. ייחודיות המשחק נעוצה בכך שניתן לפתל את חלקי המשחק, והדבר מוסיף הרבה עניין, לעומת משחקי התאמה אחרים בהם החלקים קבועים. פתלו, חברו והניחו על לוח המשחק. ברגע שצבעי הכדורים תואמים לאלה בכתב החידה פתרתם אותה. 60 חידות מאתגרות בדרגות קושי מקל ועד קשה מאוד יאפשרו לכל המשפחה לשחק ביחד. המשחק קומפקטי ומתאים במיוחד לנסיעות. 

4 חפש את – משחק זיהוי לצעירים ולשאר יושבי המושב האחורי

<strong>חפש את – משחק זיהוי לצעירים ולשאר יושבי המושב האחורי</strong>

בכל פעם שולפים מחבילת הקלפים, קלף אחד המכיל איור, וצבע או צורה אותם יש למצוא באיור לפני המשתתפים האחרים. נשמע פשוט? זה באמת לא מסובך, ולכן שחקנים צעירים נהנים להפגין את יכולת ההבחנה ואת החושים מחודדים. מי שאסף הכי הרבה קלפים מנצח. (מבית פוקס מיינד)

5 הרמז: חשוד

<strong>הרמז: חשוד</strong>

משחק קלפים מתאים לנסיעות המבוסס על משחק הרמז הקלאסי. במשחק הילדים ואתם הופכים לבלשים, שואלים שאלות אודות קלפי הרמז, ומנסים לגלות מי ביצע את הפשע, באיזה מקום ובאיזה כלי נשק. משחק אסטרטגיה מהיר ומאתגר, המחדד את החושים ומפתח חשיבה, דמיון ומיומנויות למידה. מתאים לילדים החל מגיל 7-8. (מבית קודקוד)