Connect with us

הורים ממליצים

מצלמה לילדים Kidizoom של Vtech

המצלמה היא כח, היא סמל לבגרות  – ועבור הילדים האייפון שלכם הוא הרבה יותר מצלמה ומכונת בידור משוכללת מאשר טלפון.

ילדים שחיים בתמונות. אם פעם, כשליטפת ילד על הראש הוא ידע שהוא מתנהג יפה, היום רעש הקליק קליק של הטלפון הוא הפידבק החיובי ההאולטימטיבי. ילדים מתחנכים מגיל 0 שכאשר האייפון (הפוסט גם נכתב בלשון אייפון מטעמי נוחות, אך הוא גם נכון לאנדרואיד), כאשר האייפון עובר למצב אנכי ומכוון אליהם, גם אם לא נאמרה מילה מצד ההורה, הם יודעים שהם עשו משהו נכון – היום חמודים, מצחיקים או מבריקים. ילדים בגיל צעיר כבר יודעים לפרגן פוזות למצלמה, בצורה שאנחנו מעולם לא למדנו.

בעולם שכזה, המצלמה היא כח, היא סמל לבגרות  – ועבור הילדים האייפון שלכם הוא הרבה יותר מצלמה ומכונת בידור משוכללת מאשר טלפון.

אז הכל טוב? לא תמיד. כי כשהילדים מתחילים לדרוש את הטלפון כדי לצלם משהו, זה פתח לצרות. קודם, ואין לטעות בכך – מדובר במאבק כוחות נוסף בינינו לבין הילדים, גם אם לא נעים להודות. הם רוצים את מטה הקסמים שיש לנו, ולנו קצת קשה לוותר עליו. שנית, עד כמה שהיצרנים מבטיחים לנו שהטלפון עשוי מסגסוגת פלטיניום עמידה ברעידות אדמה ובמתקפות מהאוויר, עדיין אני לא חושב שהם מבצעים את בדיקות העמידות שלהם מול זאטוטים בני 2-4. כן, יש להם כשרון להשמיד מכשירים. ואחרי שהשקעתם מאות או אלפי שקלים במכשיר, הדבר האחרון שאתם רוצים זה להגיע איתו לבילוי זוגי במעבדת תיקונים.

אז לא נותנים לילד את המכשיר. וזהו. סוף פסוק. מילה אחרונה.

אז זהו, שלא.

האם יש למנוע מהם לחלוטין גישה לאחד מכלי הביטוי המרכזיים של דור המיליניום ובטח של כל הדורות שבאים אחריו. בזמן שאנחנו משקיעים אנרגיה בללמד אותם קרוא וכתוב, הם לומדים שפת הצילום, בה כל תמונה שווה אלף מילים. בדרך ההתנסות הם לומדים מה ואיך אפשר להביע כשיש לך מצלמה ביד. הם מחקים את ההורים אבל בעוד כמה שנים יעלו עליהם בהרבה.

הפתרון: מצלמה לילדים

משום מה היבואנית של Vtech לא מקדמת את הצעצוע הנפלא הזה. מצלמה דיגיטלית במעטפת פלסטיק קשיחה ורחבה שהופכת אותה נוחה לאחיזה של ילד ושומרת היטב על הרכיבים שבפנים. אצלנו עד היום המצלמה עמדה יפה בכמה נפילות מכובדות.

קבלת הפנים למצלמה הייתה נרגשת מאוד, והילדים יצאו מהר מאוד למסע צילום ברחבי הסלון.

יהונתן גפן כתב על הג'ירף:

"כל מה שאנחנו רואים הג'ירף רואה לפנינו…
מגובה של ג'ירף כולנו נראים נמוכים 
והבעיות הכי גדולות שלנו 
הן רק נקודות קטנות בשביל הג'ירף"

כבר במהלך המסע הראשוני עם המצלמה רואים כמה נפלאה ושונה נקודת המבט של הקטנטנים האלה – הדברים הקטנים שמרגשים אותם שעבורם הם גדולים, הם שונים לחלוטין ממה שאנחנו רואים: ועל הפנים יש להם הבעה: כמה יפה להיות נשמה קטנה.

המצלמה היא בדיוק מה שילד צריך. הכפתורים מאוד נוחים לתפעול, יש שני כפתורי צילום – האחד במיקום הרגיל במצלמה ואחד בפאנל האחורי – כך שהילד יכול לבחור את שה שנוח לו. התפריט המאויר ברור מאוד לילדים, והם משתלטים עליו במהירות כדי לעבור ממצב צפייה בתמונות למצב צילום, ויש גם מצב של איורים שמתווספים לצילום – שמטריפים את הילדים. בעיצוב המצלמה חשבו אפילו על עינית כפולה, להסתכלות בשתי עיניים, מכיוון שילדים לא יודעים לעצום עין כדי להתבונן דרך עינית יחידה. אבל מהר מאוד גילינו שהילדים, כמונו, מעדיפים להסתכל במסך המצלמה כשהם מצלמים. העינית הוא כנראה שריד ארכיאולוגי עבורם שתפקידו ההיסטורי לא ברור, כמו תוספתן.

המצלמה שברשותנו היא מהדגם הפשוט יותר – אין מצלמת סלפי, רזולוציה של 1.3 מגה בלבד, זיכרון פנימי קטן יחסית (עם אפשרות הרחבה באמצעות כרטיס), ועם יכולת צילום וידאו. איכות התמונה הפתיעה לרעה, גם מבחינת חוסר יכולת לעבוד בתנאי תאורה בינוניים ומטה וגם מבחינת הרזולוציה הכללית.

לדגמים המתקדמים יותר יש זום X4 ופלאש. כנראה חווית צילום משופרת מאוד לילדים יותר גדולים, אך עד גיל 4 נראה שהדגם הבסיסי מגשים את הייעוד שלו – אושר לילד וביטחון לאייפון.

אה, ויש גם את העניין של המשחקים. כמו שהתריע משתמש וותיק יותר במצלמה, מהר מאוד הילדים יימצאו את המשחקים שמופיעים בתפריט הראשי. והם באמת מצאו. משחקי קז'ואל קטנים וחביבים, אך מאוד ממכרים לגילאי 4-5. כמו שהבטיח זה שהתריע, זה באמת עבר אחרי שבועיים של התמכרות קלה.

Vtech מוכרים כעת גם מצלמת Action, המקבילה של גו פרו לילדים קצת יותר גדולים העוסקים בפעילות ספורטיבית, ויש גם שעון חכם – יהיה מעניין לנסות אותם לאור ההצלחה של המצלמה הרגילה.

המשך לקרוא
Click to comment

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הורים ממליצים

לרעך ממליצים על משחקים לתקופת הקורונה

"לרעך" העלו וידאו קצר עם המלצה על 3 משחקים לתקופת הקורונה שניתן לשחק עם המשפחה ועם חברים
מוזמנים לצפות, וגם לשלוח לנו המלצות.

לרעך פועלת לקידום תרומה וסיוע לקהילה ולסביבה.

משעמם??? תנו לנו להמליץ לכם!

משעמם לכם כבר מלשחק דמקה ששב בש ומונופול?? תנו לנו להמליץ לכם על שלושה משחקים חדשים להעביר את הזמן עם כל המשפחה!

פורסם על ידי ‏לְרֵעֲךָ‏ ב- יום רביעי, 1 באפריל 2020

המשחקים המומלצים על ידי לרעך כוללים את קטאן, ריסק (סיכון), ושם קוד.

המשך לקרוא

הורים ממליצים

רכב קמפינג של פליימוביל

מומלץ לקחת את הרכב על כל חלקיו לחופשה משפחתית שלכם, ובכך לילדים יש מארז נסיעות נח, קומפקטי ומלא באביזרים למשחק.

נתחיל בפרטים הטכניים, בערכה רכב קמפינג (קרוואן) דגם 6671, דמויות של 2 הורים ו-2 ילדים והרבה ציוד נלווה כמו גלשן, מזרני שיזוף, שמשיה, כלי בישול ועוד. על האריזה כתוב גילאים 4-10, ילדים בני 4 יכולים לשחק ולהנות מאוד (החלקים בטוחים ואין פינות חדות) אבל אל תצפו למצוא את כל הסכו"מ בפעם הבאה שמשחקים.

הרכב גדול ומסיבי ולא צפוי להישבר בקלות, הדמויות לא מתפרקות ומחזיקות זמן רב. כל חלקי המשחק איכותיים ביותר, כיאה לחברת פליימוביל. מומלץ לקחת את הרכב על כל חלקיו לחופשה משפחתית שלכם, ובכך לילדים יש מארז נסיעות נח, קומפקטי ומלא באביזרים למשחק.

ניתן לפרק את הגג של הרכב ובכך לשלוט בקלות על כל המתרחש בפנים, למשל אפשר לשחק מה קורה בזמן נסיעה. ברכב חלקים נשלפים ומתקפלים כמו שמשיה ושולחן עם כיסאות ואפשר לשחק בנופש או ארוחה משפחתית עם כלי הבישול המצורפים.

נחמד מאוד לשחק עם הילדים כך שהם משחקים את דמויות ההורים ואתם משחקים את דמויות הילדים, אתם תופתעו עד כמה הם קולטים כל משפט וכל התנהגות שלכם ומקרינים אותם החוצה דרך משחק תפקידים, זו דרך מצוינת וכיפית לקבל פידבק מהילדים על מה הם תופסים מההתנהלות שלכם כהורים.

למידע על רכישת הערכה לחץ כאן.

המשך לקרוא

הורים ממליצים

טליסמן – משחק הרפתקאות – המלצה

המשחק טליסמן (Talisman) הוא הדבר הכי קרוב למשחק מבוכים ודרקונים (D&D) שלא מצריך ספרים ורישומים ושעות של לימוד. להורים וילדים הרפתקנים

מארז נוסף

שם המשחק: "טליסמן", בעברית פירוש המילה Talisman הוא קמע, וזו גם המטרה הסופית של המשחק.

טליסמן הוא משחק הלוח הכי קרוב למשחק מבוכים ודרקונים (D&D), שלא מצריך ספרים ורישומים ושעות של לימוד. לכל שחקן דמות שנעה על גבי לוח והיא צוברת עצמה, כח קסם וכסף, ובאמצעותה השחקנים חווים הרפתקאות שונות.

בימי ראשית נערותי ששיחקתי במשחק פעמים רבות הוא היה פתח לעולם חדש של טרולים רשעים, דרקונים מאיימים, נסיכות מרפאות, מכשפות מפחידות ועוד, את הכל חוויתי עם חברים טובים. אמנם במשחק כל אחד לעצמו אבל לרוב מתפתחת הרגשה של אנחנו מול מה שהמשחק יזרוק לעברינו, וזו תחושת יחד נעימה של אתגר והרפתקה משותפים. לכל דמות נקודות עצמה וגם נקודות קסם שניתן לצבור ולכן המשחק מתאים גם לאנשי האש שבוער בהם יצר הלחימה וגם לאנשי הרוח מבינינו שפונים לדרכים אחרות לצורך נצחון בקרב.

המשחק מיועד לילדים מגיל 8 ומעלה מכיוון שעשוי לקחת זמן (2-4 שעות, תלוי בשחקנים). למשחק מהדורות שונות, אנשי הנוסטלגיה יאמרו שהישן יותר טוב, אבל ממשחק בשתי המהדורות אומר שההבדלים זניחים (בעיקר הבדלים של עיצוב והדפסה), פרט לכך, במהדורות החדשות הדמויות יותר מאוזנות מבחינת יכולות וכח ולכן קבלת הדמויות בראשית המשחק לא קובעת מראש מי חזק יותר. המשחק זמין בארץ בעברית ברוב חנויות המשחקים וגם בחנויות הספרים.

מהלך המשחק: כל שחקן מקבל דמות (או בוחר דמות, אם מעקמים בעדינות את הכללים), הדמויות כוללות גמד, טרול, מכשפה, רוצח, גנב ועוד. בתחילת כל תור מטילים את הקוביות שקובעות את מספר המשבצות שיש להתקדם. המשחק נעשה לאורך מישור מעגלי וניתן לבחור ללכת שמאלה או ימינה. ברוב המשבצות שולפים קלף מערימת קלפי ההרפתקה והיא אכן מתחילה, קרבות (בהטלת קוביות) מול יצורים אפלים, זכיה בזהב, קבלת ציוד לחימה או מיגון, קבלת ברכת קסם מחזקת, שתייה ממעיין הנעורים, הטלת קללה, ביקור בשוק לרכישת ציוד, הקפצה לנקודות שונות על הלוח ועוד הרפתקאות רבות חבויות בקלפים הללו.
הלוח מחולק לשלושה מישורים, מתחילים בחיצוני וככל שמתקדמים נכנסים למישור השני ולבסוף לשלישי הפנימי. עליה ממישור למישור כרוכה בקרב קשה ויש להתכונן אליה היטב על ידי צבירה של נקודות עצמה וציוד לחימה מתאים. ככל שעולים במישורים המשבצות מקנות פחות קלפים ומכילות יותר הרפתקאות מובנות ומאתגרות. המשחק הוא בעצם מסע ארוך כשבכל תור נגלית הרפתקה חדשה ומסעירה.

מטרת המשחק: להשיג את הקמע (טליסמן) ולהגיע איתו למשבצת הפנימית ביותר בלוח שבלב המישור השלישי. מרגע זה, תור אחר תור מחזיק הקמע מוריד את כוחות החיים של מתנגדיו עד שהוא נשאר אחרון ומנצח במשחק.

לאחר שמשחקים במשחק פעמיים-שלוש ניתן להחליט יחד להתעלם או להמציא חוקים מסוימים, המשחק בנוי כמשחק פתוח במובן שהולכים בחופשיות במישור ועוברים הרפתקאות, אין הרבה הגבלות וזה אחד הדברים שמייחדים את המשחק הזה על פני אחרים. להרפתקנים באמת ניתן אפילו ליצור יחד דמויות, לצייר אותן ולהחליט על כוחות ויכולות ראשוניים, זה יכול להיות רעיון טוב לילדים שאוהבים דמויות מסרטים/סדרות ורוצים לשחק אותן בעולם של טליסמן.

בשורה התחתונה: מומלץ בחום למי שלא מפחד לצאת להרפתקה.

המשך לקרוא

הכי נצפים

זכויות שמורות ל- SWISH מבית oVerload