Connect with us

הורים ממליצים

מי בא לשחק תופסת?

"נו, עוד משחק קופסה" חשבתי לעצמי עת הוסר נייר העטיפה מהמתנה האחרונה בערימה וחשף את המשחק "תופסת" מבית "אורדע". הנחתי את הקופסה בצד ותכננתי לשקול מתי לפתוח את המשחק ולבחון את ההוראות. לכאורה כאמור, עוד משחק קופסשה, כמה כאלה כבר צריך ילד בן חמש? למזלי ולשמחת כולנו נתתי צ'אנס מספיק בזמן – וגילינו שמדובר במשחק נחמד, מעניין, מותח ולעיתים אפילו קצת מצחיק. היום חתן יום ההולדת בן שמונה – ועדיין המשחק הוא זה שיועדף על פני אחרים.

מה עושים במשחק?

כמו בכל משחק תופסת – גם כאן המטרה היא להוציא מהמשחק את כלי המשחק של המשתתפים האחרים ובכך לנצח. איך עושים את זה? על ידי ריכוז גבוה וניסיון לזכור על אילו דסקיות מופיעים ציורים שעלולים לעכב את ההתקדמות או לזרז אותה.

המשחק מכיל 24 דסקיות עגולות שעל כל אחת מופיע ציור של חיה (קיפוד, ארנב, צב וכלב). כל חיה מציינת הוראת משחק אחרת – הצב – להתקדם צעד אחד ולהחליף בין המקומות של שתי דסקיות פנויות, הכלב -להתקדם 2 דסקיות קדימה, הקיפוד – לעצור מבלי להתקדם או הארנב – להתקדם 3 צעדים ולהפוך את אחת מהדסקיות הפנויות. במידה ועל הדסקית מופיעה חיה אחרת מארנב – יש להוציא החוצה את הדסקית ולצמצם את המעגל.

מהלך המשחק

את הדסקיות יש לערבב ולהניח בצורת מעגל כשפניהן פונות מטה. במשחק אין (וגם לא צריך בו) קובייה או רולטה, שכן כל משתתף מתקדם הלאה על פי החיה המופיעה בדסקית שמונחת לפניו. כאשר מנסים לזכור היכן נמצאות דסקיות הקיפוד, אפשר לנסות לנחש זאת. אם הניחוש היה נכון – אפשר להתקדם. אם הניחוש לא היה נכון – השחקן יפסיד בכל זאת את תורו. עם הזמן יוצאות מן המשחק עוד ועוד דסקיות והמעגל הולך ומצטמצם – מה שגורם לקרבה פיזית בין חיילי המשחק! עם התקדמות המשחק נוצר מתח רב כשהשחקנים מתחילים להיות צפופים ואט אט מוציאים זה את זה מהמשחק. המנצח הוא זה שכלי המשחק שלו נשאר אחרון.

למי מתאים המשחק?

על גבי הקופסה מופיע כיתוב על פיו המשחק מתאים לגילאי 5-12. אצלנו שיחקה גם ילדה צעירה מטווח זה והבינה מהר מאד את המטרה ואת דרכי הפעולה

אילו יכולות מפתח המשחק?

המשחק דורש ריכוז רב, הבנה והסקת מסקנות וזיכרון צילומי ומיקומי של הדסקיות השונות על מנת לזכור היכן נמצאות החיות שעשויות לסייע או לעכב את המשתתף בדרכו אל המטרה – לנצח במשחק. ציון – 9.

.שיקולי תקן ובטיחות

המשחק מיוצר על ידי חברת "אורדע" – מותג מוכר ומוביל בתרבות הפנאי בישראל. הדסקיות עשויות מקרטון קשיח וכך גם חיילי המשחק. ההוראות ברורות מאד ובמשחק נכון על פי ההנחיות אין חשש או סכנה לאיש מהמשתתפים. ציון – 9.

האם נחזור לשחק במשחק?

בוודאי! לפחות פעם בשבוע אנחנו משחקים בהנאה גדולה – ילדים ומבוגרים כאחד. ציון – 10.

הנאה לילדים ומבוגרים

הנאה שלמה! הילדים מחכים לחזור לשחק ומכיוון שלא מדובר במשחק שנחשב לילדותי – גם המבוגרים נהנים מאד לקחת בו חלק. ציון – 10.

ציון סוויש: 9.5.

המשך לקרוא
Click to comment

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הורים ממליצים

לרעך ממליצים על משחקים לתקופת הקורונה

"לרעך" העלו וידאו קצר עם המלצה על 3 משחקים לתקופת הקורונה שניתן לשחק עם המשפחה ועם חברים
מוזמנים לצפות, וגם לשלוח לנו המלצות.

לרעך פועלת לקידום תרומה וסיוע לקהילה ולסביבה.

משעמם??? תנו לנו להמליץ לכם!

משעמם לכם כבר מלשחק דמקה ששב בש ומונופול?? תנו לנו להמליץ לכם על שלושה משחקים חדשים להעביר את הזמן עם כל המשפחה!

פורסם על ידי ‏לְרֵעֲךָ‏ ב- יום רביעי, 1 באפריל 2020

המשחקים המומלצים על ידי לרעך כוללים את קטאן, ריסק (סיכון), ושם קוד.

המשך לקרוא

הורים ממליצים

רכב קמפינג של פליימוביל

מומלץ לקחת את הרכב על כל חלקיו לחופשה משפחתית שלכם, ובכך לילדים יש מארז נסיעות נח, קומפקטי ומלא באביזרים למשחק.

נתחיל בפרטים הטכניים, בערכה רכב קמפינג (קרוואן) דגם 6671, דמויות של 2 הורים ו-2 ילדים והרבה ציוד נלווה כמו גלשן, מזרני שיזוף, שמשיה, כלי בישול ועוד. על האריזה כתוב גילאים 4-10, ילדים בני 4 יכולים לשחק ולהנות מאוד (החלקים בטוחים ואין פינות חדות) אבל אל תצפו למצוא את כל הסכו"מ בפעם הבאה שמשחקים.

הרכב גדול ומסיבי ולא צפוי להישבר בקלות, הדמויות לא מתפרקות ומחזיקות זמן רב. כל חלקי המשחק איכותיים ביותר, כיאה לחברת פליימוביל. מומלץ לקחת את הרכב על כל חלקיו לחופשה משפחתית שלכם, ובכך לילדים יש מארז נסיעות נח, קומפקטי ומלא באביזרים למשחק.

ניתן לפרק את הגג של הרכב ובכך לשלוט בקלות על כל המתרחש בפנים, למשל אפשר לשחק מה קורה בזמן נסיעה. ברכב חלקים נשלפים ומתקפלים כמו שמשיה ושולחן עם כיסאות ואפשר לשחק בנופש או ארוחה משפחתית עם כלי הבישול המצורפים.

נחמד מאוד לשחק עם הילדים כך שהם משחקים את דמויות ההורים ואתם משחקים את דמויות הילדים, אתם תופתעו עד כמה הם קולטים כל משפט וכל התנהגות שלכם ומקרינים אותם החוצה דרך משחק תפקידים, זו דרך מצוינת וכיפית לקבל פידבק מהילדים על מה הם תופסים מההתנהלות שלכם כהורים.

למידע על רכישת הערכה לחץ כאן.

המשך לקרוא

הורים ממליצים

טליסמן – משחק הרפתקאות – המלצה

המשחק טליסמן (Talisman) הוא הדבר הכי קרוב למשחק מבוכים ודרקונים (D&D) שלא מצריך ספרים ורישומים ושעות של לימוד. להורים וילדים הרפתקנים

מארז נוסף

שם המשחק: "טליסמן", בעברית פירוש המילה Talisman הוא קמע, וזו גם המטרה הסופית של המשחק.

טליסמן הוא משחק הלוח הכי קרוב למשחק מבוכים ודרקונים (D&D), שלא מצריך ספרים ורישומים ושעות של לימוד. לכל שחקן דמות שנעה על גבי לוח והיא צוברת עצמה, כח קסם וכסף, ובאמצעותה השחקנים חווים הרפתקאות שונות.

בימי ראשית נערותי ששיחקתי במשחק פעמים רבות הוא היה פתח לעולם חדש של טרולים רשעים, דרקונים מאיימים, נסיכות מרפאות, מכשפות מפחידות ועוד, את הכל חוויתי עם חברים טובים. אמנם במשחק כל אחד לעצמו אבל לרוב מתפתחת הרגשה של אנחנו מול מה שהמשחק יזרוק לעברינו, וזו תחושת יחד נעימה של אתגר והרפתקה משותפים. לכל דמות נקודות עצמה וגם נקודות קסם שניתן לצבור ולכן המשחק מתאים גם לאנשי האש שבוער בהם יצר הלחימה וגם לאנשי הרוח מבינינו שפונים לדרכים אחרות לצורך נצחון בקרב.

המשחק מיועד לילדים מגיל 8 ומעלה מכיוון שעשוי לקחת זמן (2-4 שעות, תלוי בשחקנים). למשחק מהדורות שונות, אנשי הנוסטלגיה יאמרו שהישן יותר טוב, אבל ממשחק בשתי המהדורות אומר שההבדלים זניחים (בעיקר הבדלים של עיצוב והדפסה), פרט לכך, במהדורות החדשות הדמויות יותר מאוזנות מבחינת יכולות וכח ולכן קבלת הדמויות בראשית המשחק לא קובעת מראש מי חזק יותר. המשחק זמין בארץ בעברית ברוב חנויות המשחקים וגם בחנויות הספרים.

מהלך המשחק: כל שחקן מקבל דמות (או בוחר דמות, אם מעקמים בעדינות את הכללים), הדמויות כוללות גמד, טרול, מכשפה, רוצח, גנב ועוד. בתחילת כל תור מטילים את הקוביות שקובעות את מספר המשבצות שיש להתקדם. המשחק נעשה לאורך מישור מעגלי וניתן לבחור ללכת שמאלה או ימינה. ברוב המשבצות שולפים קלף מערימת קלפי ההרפתקה והיא אכן מתחילה, קרבות (בהטלת קוביות) מול יצורים אפלים, זכיה בזהב, קבלת ציוד לחימה או מיגון, קבלת ברכת קסם מחזקת, שתייה ממעיין הנעורים, הטלת קללה, ביקור בשוק לרכישת ציוד, הקפצה לנקודות שונות על הלוח ועוד הרפתקאות רבות חבויות בקלפים הללו.
הלוח מחולק לשלושה מישורים, מתחילים בחיצוני וככל שמתקדמים נכנסים למישור השני ולבסוף לשלישי הפנימי. עליה ממישור למישור כרוכה בקרב קשה ויש להתכונן אליה היטב על ידי צבירה של נקודות עצמה וציוד לחימה מתאים. ככל שעולים במישורים המשבצות מקנות פחות קלפים ומכילות יותר הרפתקאות מובנות ומאתגרות. המשחק הוא בעצם מסע ארוך כשבכל תור נגלית הרפתקה חדשה ומסעירה.

מטרת המשחק: להשיג את הקמע (טליסמן) ולהגיע איתו למשבצת הפנימית ביותר בלוח שבלב המישור השלישי. מרגע זה, תור אחר תור מחזיק הקמע מוריד את כוחות החיים של מתנגדיו עד שהוא נשאר אחרון ומנצח במשחק.

לאחר שמשחקים במשחק פעמיים-שלוש ניתן להחליט יחד להתעלם או להמציא חוקים מסוימים, המשחק בנוי כמשחק פתוח במובן שהולכים בחופשיות במישור ועוברים הרפתקאות, אין הרבה הגבלות וזה אחד הדברים שמייחדים את המשחק הזה על פני אחרים. להרפתקנים באמת ניתן אפילו ליצור יחד דמויות, לצייר אותן ולהחליט על כוחות ויכולות ראשוניים, זה יכול להיות רעיון טוב לילדים שאוהבים דמויות מסרטים/סדרות ורוצים לשחק אותן בעולם של טליסמן.

בשורה התחתונה: מומלץ בחום למי שלא מפחד לצאת להרפתקה.

המשך לקרוא

הכי נצפים

זכויות שמורות ל- SWISH מבית oVerload