צעצועים ומשחקים | סקירות, המלצות, ועצות מאנשי מקצוע - קונים בול

להכניס את החול לחדרי המשחקים

746

נתחיל מההתחלה, החול הקינטי מורכב מ98% חול טהור ו2% סוכן מליטה (Polydimethylsiloxane). במקור הוא נוצר למטרות פיסול. אולם, במהרה, מצא את דרכו אל חדר המשחקים של הילדים.

החול אומנם, קל מאוד לעיצוב ונוח ליצירה אך דורש עבודת ידיים ומיומנות שונות. הוא מתאים עצמו לתבניות עיצוב, ובעצם כל קופסא תהיה טובה לפעילות.

החול הקינטי מגלם בתוכו יתרונות רבים להתפתחות ולמידה החל ממוטוריקה עדינה, רכישת מיומנויות טרום ציור וכתיבה, תורם לתחושת רוגע ושלווה, ויסות חושי, חשיבה יצירתית, משחקי דמיון, העשרת שפה ועד- פיתוח מיומנויות תקשורת בינאישית.

לא מפתיע שהוא חומר טיפולי אידיאלי בגלל הרבגוניות שלו ויכולתו להציע מגוון רחב של התנסויות לילדים.

בחול זה ישנו פטנט המחבר בין גרגרי החול, וניתן לנקות ולאסוף אותו בקלות. גם אם נותר מעט לכלוך הדורש ניקוי, שפע היתרונות שלו מתגברים על כך. בייחוד לאור העובדה שבשנים האחרונות החול הוצא מחצרות גני הילדים, והילדים כמעט ואינם נחשפים למרקמו.

החול מאפשר ליהנות משני יתרונות החומר: הגרגרים והבצק. הילדים אוהבים מאוד לשחק בו, ואגלה לכם סוד- גם המבוגרים מתמכרים במהירות. ניתן לרכוש אותו בחנויות הצעצועים וכלי הכתיבה.

 

אציג לפניכם 3 פעילויות שניתן לעשות עם החול הקינטי כבר היום עם אביזרים שיש בבית. הפעילויות נלקחו מתוך החוברת "כיצד ליצור קפיצה בהתפתחות עם החול הקינטי":

 

טביעות ותבליטים בחול-

אביזרים נדרשים:

צעצועים מפלסטיק: בובות או חיות

פעילות:

לשטח את החול בתיבה ולתת לילדים להטביע את הצעצועים השונים ולחקור את הצורות והשקעים הנוצרים בחול. לאחר יצירת השקעים ניתן לשחק משחק התאמה- לפזר את הצעצועים על הרצפה ולבקש להתאים את הצעצועים לשקעים והתבליטים המתאימים להם.

 

רישום וכתיבה בחול

אביזרים נדרשים:

עפרון או מקל ארטיק

שולחן וכיסא

פעילות:

לבחור נושא אחד : צורות, מספרים ואותיות . מתוך הנושא לבחור אלמנט אחד: צורה, מספר או אות ולהתקדם בהתאם לקצב של הילד.

לדוגמה: אם הנושא-צורות. ציירו עיגול בדף נפרד. שיטחו את החול על המגש, והניחו מול הילד את הדף עם העיגול המצויר. בישיבה על הכיסא, הילד יחזיק עפרון או מקל ארטיק, ויעתיק את המצויר על הדף על גבי החול. יש לשמור על חזרתיות בתהליך הלמידה. ניתן לשטח שוב את החול ולצייר מחדש.

 

איזה מפתח יפתח את המנעול?

אביזרים נדרשים:

מנעול

שלושה מפתחות לפחות (כשאחד מהם פותח את המנעול).

פעילות:

לטמון את המפתחות היטב בחול. לבקש מהילד לחפש ולמצוא את המפתחות ולאחר מכן לפתוח את המנעול.