צעצועים ומשחקים | סקירות, המלצות, ועצות מאנשי מקצוע - קונים בול

טנטריקס

143

הדבר הראשון שמשך אותי במשחק הוא הפשטות שהופכת את המשחק לכל כך מעניין. במוסיקה יש רק 7 תווים, ואפשר לעשות איתם כל כך הרבה, במשחק יש רק 4 צבעים ואפשר לעשות מהם לולאות, פסים, תכנונים, אסטרטגיות וגם סתם לחבר אותם בכיף. כשניגשים לשחק פוגשים את האלגנטיות של חלקי המשחק, משושי פלסטיק נעימים למגע שמתחברים ליצירת צורות מורכבות ולולאות צבעוניות.

אז מה קורה שם?

מתחילים את המשחק עם 6 חלקי משחק לכל שחקן ואז לפי התור ממקמים את החלקים על השולחן כך שהצבעים מתאימים זה לזה, פן עם פס אדום צמוד לפן עם פס אדום וכו'. כל העת כל החלקים גלויים לכל. לאחר שממקמים חלק משלימים חלק לערמה האישית כך שעד שנגמרים החלקים לכל שחקן יש תמיד 6 חלקים בידו. כאשר נוצרים אזור עם שלוש פאות מקיפות יש ראשית לנסות למלא את האזור ואז להמשיך בתור. מטרת המשחק היא ליצור פס או לולאה סגורה (המקנה פי שניים נקודות) ארוכים ככל האפשר מהצבע הנבחר על ידי השחקן.

עם ילדים

בהתחלה כשמשחקים עם ילדים רק מניחים את חלקי המשחק בזה אחר זה כשכל אחד מנסה להאריך את הפס שלו. לאחר משחק אחד או שניים כשקצת משתפשפים עם החוקים, הילדים הופכים להיות אסטרטגים מומחים ומנסים למקם את החלק שלהם כדי לגרום לחבר שבא אחר כך למקם חלק שיתרום לאינטרס שלהם (הרי כל החלקים שברשותם גלויים).

גילאים

כתוב על האריזה שהמשחק מתאים לגילאי 6 ומעלה אבל גם ילדים קטנים יותר יכולים לשחק, קצת פחות אסטרטגיה אבל הכיף והלמידה שבאתגר מובטחים. מהלך משחק מלא נמשך כחצי שעה כך שזה נחמד וממלא את הזמן אבל לא מתיש ומיגע. הפשטות של המשחק, שיכולה להתפתח לאסטרטגיה של 4 צעדים קדימה, מקנה לו את היכולת לרתק ילדים ובוגרים כאחד. אז הנאה לילדים ולמבוגרים – ציון 10.

ווריאציות

למשחק יש אפשרות למשחק אישי (סוליטייר) וגם גרסה מהירה מרובה משתתפים (עד שישה במקום עד ארבעה בגרסה הרגילה). הגרסה האישית מתאימה מאוד לילדים שיש להם את יכולת הריכוז לשבור את הראש ולנסות לשחק עם משהו עד שהוא מתאים.

אילו יכולות מפתח המשחק?

המשחק יכול להיות פשוט, לדרוש רק התאמה של שלושה צבעים ולפתח יכולת של העתקת אובייקט בדמיון. מצד שני הוא יכול להיות מורכב ולדרוש ראיה מרחבית, זכרון ותכנון קדימה. ציון 9.5.

שיקולי בטיחות

החלקים עשויים מפלסטיק קשיח והם לא ממש בגודל שאפשר לבלוע. החלקים מגיעים עם נרתיק עם רוכסן כך שהנשיאה והארגון הלוגיסטי נוחים מאוד. ציון 10.

נחזור לשחק?

כמובן! לבד ברגע של שעמום ורצון לאתגר עצמי (בלי מסך) או ביחד בזמן של תחרותיות וערנות. ציון 10.

99%

ציון סוויש

  • לומדים במשחק
  • תקן ובטיחות
  • נחזור לשחק?
  • מתאים למבוגרים