Connect with us

הורים ממליצים

טנטריקס

הדבר הראשון שמשך אותי במשחק הוא הפשטות שהופכת את המשחק לכל כך מעניין. במוסיקה יש רק 7 תווים, ואפשר לעשות איתם כל כך הרבה, במשחק יש רק 4 צבעים ואפשר לעשות מהם לולאות, פסים, תכנונים, אסטרטגיות וגם סתם לחבר אותם בכיף. כשניגשים לשחק פוגשים את האלגנטיות של חלקי המשחק, משושי פלסטיק נעימים למגע שמתחברים ליצירת צורות מורכבות ולולאות צבעוניות.

אז מה קורה שם?

מתחילים את המשחק עם 6 חלקי משחק לכל שחקן ואז לפי התור ממקמים את החלקים על השולחן כך שהצבעים מתאימים זה לזה, פן עם פס אדום צמוד לפן עם פס אדום וכו'. כל העת כל החלקים גלויים לכל. לאחר שממקמים חלק משלימים חלק לערמה האישית כך שעד שנגמרים החלקים לכל שחקן יש תמיד 6 חלקים בידו. כאשר נוצרים אזור עם שלוש פאות מקיפות יש ראשית לנסות למלא את האזור ואז להמשיך בתור. מטרת המשחק היא ליצור פס או לולאה סגורה (המקנה פי שניים נקודות) ארוכים ככל האפשר מהצבע הנבחר על ידי השחקן.

עם ילדים

בהתחלה כשמשחקים עם ילדים רק מניחים את חלקי המשחק בזה אחר זה כשכל אחד מנסה להאריך את הפס שלו. לאחר משחק אחד או שניים כשקצת משתפשפים עם החוקים, הילדים הופכים להיות אסטרטגים מומחים ומנסים למקם את החלק שלהם כדי לגרום לחבר שבא אחר כך למקם חלק שיתרום לאינטרס שלהם (הרי כל החלקים שברשותם גלויים).

גילאים

כתוב על האריזה שהמשחק מתאים לגילאי 6 ומעלה אבל גם ילדים קטנים יותר יכולים לשחק, קצת פחות אסטרטגיה אבל הכיף והלמידה שבאתגר מובטחים. מהלך משחק מלא נמשך כחצי שעה כך שזה נחמד וממלא את הזמן אבל לא מתיש ומיגע. הפשטות של המשחק, שיכולה להתפתח לאסטרטגיה של 4 צעדים קדימה, מקנה לו את היכולת לרתק ילדים ובוגרים כאחד. אז הנאה לילדים ולמבוגרים – ציון 10.

ווריאציות

למשחק יש אפשרות למשחק אישי (סוליטייר) וגם גרסה מהירה מרובה משתתפים (עד שישה במקום עד ארבעה בגרסה הרגילה). הגרסה האישית מתאימה מאוד לילדים שיש להם את יכולת הריכוז לשבור את הראש ולנסות לשחק עם משהו עד שהוא מתאים.

אילו יכולות מפתח המשחק?

המשחק יכול להיות פשוט, לדרוש רק התאמה של שלושה צבעים ולפתח יכולת של העתקת אובייקט בדמיון. מצד שני הוא יכול להיות מורכב ולדרוש ראיה מרחבית, זכרון ותכנון קדימה. ציון 9.5.

שיקולי בטיחות

החלקים עשויים מפלסטיק קשיח והם לא ממש בגודל שאפשר לבלוע. החלקים מגיעים עם נרתיק עם רוכסן כך שהנשיאה והארגון הלוגיסטי נוחים מאוד. ציון 10.

נחזור לשחק?

כמובן! לבד ברגע של שעמום ורצון לאתגר עצמי (בלי מסך) או ביחד בזמן של תחרותיות וערנות. ציון 10.

המשך לקרוא
Click to comment

Leave a Reply

האימייל לא יוצג באתר. שדות החובה מסומנים *

הורים ממליצים

לרעך ממליצים על משחקים לתקופת הקורונה

"לרעך" העלו וידאו קצר עם המלצה על 3 משחקים לתקופת הקורונה שניתן לשחק עם המשפחה ועם חברים
מוזמנים לצפות, וגם לשלוח לנו המלצות.

לרעך פועלת לקידום תרומה וסיוע לקהילה ולסביבה.

משעמם??? תנו לנו להמליץ לכם!

משעמם לכם כבר מלשחק דמקה ששב בש ומונופול?? תנו לנו להמליץ לכם על שלושה משחקים חדשים להעביר את הזמן עם כל המשפחה!

פורסם על ידי ‏לְרֵעֲךָ‏ ב- יום רביעי, 1 באפריל 2020

המשחקים המומלצים על ידי לרעך כוללים את קטאן, ריסק (סיכון), ושם קוד.

המשך לקרוא

הורים ממליצים

רכב קמפינג של פליימוביל

מומלץ לקחת את הרכב על כל חלקיו לחופשה משפחתית שלכם, ובכך לילדים יש מארז נסיעות נח, קומפקטי ומלא באביזרים למשחק.

נתחיל בפרטים הטכניים, בערכה רכב קמפינג (קרוואן) דגם 6671, דמויות של 2 הורים ו-2 ילדים והרבה ציוד נלווה כמו גלשן, מזרני שיזוף, שמשיה, כלי בישול ועוד. על האריזה כתוב גילאים 4-10, ילדים בני 4 יכולים לשחק ולהנות מאוד (החלקים בטוחים ואין פינות חדות) אבל אל תצפו למצוא את כל הסכו"מ בפעם הבאה שמשחקים.

הרכב גדול ומסיבי ולא צפוי להישבר בקלות, הדמויות לא מתפרקות ומחזיקות זמן רב. כל חלקי המשחק איכותיים ביותר, כיאה לחברת פליימוביל. מומלץ לקחת את הרכב על כל חלקיו לחופשה משפחתית שלכם, ובכך לילדים יש מארז נסיעות נח, קומפקטי ומלא באביזרים למשחק.

ניתן לפרק את הגג של הרכב ובכך לשלוט בקלות על כל המתרחש בפנים, למשל אפשר לשחק מה קורה בזמן נסיעה. ברכב חלקים נשלפים ומתקפלים כמו שמשיה ושולחן עם כיסאות ואפשר לשחק בנופש או ארוחה משפחתית עם כלי הבישול המצורפים.

נחמד מאוד לשחק עם הילדים כך שהם משחקים את דמויות ההורים ואתם משחקים את דמויות הילדים, אתם תופתעו עד כמה הם קולטים כל משפט וכל התנהגות שלכם ומקרינים אותם החוצה דרך משחק תפקידים, זו דרך מצוינת וכיפית לקבל פידבק מהילדים על מה הם תופסים מההתנהלות שלכם כהורים.

למידע על רכישת הערכה לחץ כאן.

המשך לקרוא

הורים ממליצים

טליסמן – משחק הרפתקאות – המלצה

המשחק טליסמן (Talisman) הוא הדבר הכי קרוב למשחק מבוכים ודרקונים (D&D) שלא מצריך ספרים ורישומים ושעות של לימוד. להורים וילדים הרפתקנים

מארז נוסף

שם המשחק: "טליסמן", בעברית פירוש המילה Talisman הוא קמע, וזו גם המטרה הסופית של המשחק.

טליסמן הוא משחק הלוח הכי קרוב למשחק מבוכים ודרקונים (D&D), שלא מצריך ספרים ורישומים ושעות של לימוד. לכל שחקן דמות שנעה על גבי לוח והיא צוברת עצמה, כח קסם וכסף, ובאמצעותה השחקנים חווים הרפתקאות שונות.

בימי ראשית נערותי ששיחקתי במשחק פעמים רבות הוא היה פתח לעולם חדש של טרולים רשעים, דרקונים מאיימים, נסיכות מרפאות, מכשפות מפחידות ועוד, את הכל חוויתי עם חברים טובים. אמנם במשחק כל אחד לעצמו אבל לרוב מתפתחת הרגשה של אנחנו מול מה שהמשחק יזרוק לעברינו, וזו תחושת יחד נעימה של אתגר והרפתקה משותפים. לכל דמות נקודות עצמה וגם נקודות קסם שניתן לצבור ולכן המשחק מתאים גם לאנשי האש שבוער בהם יצר הלחימה וגם לאנשי הרוח מבינינו שפונים לדרכים אחרות לצורך נצחון בקרב.

המשחק מיועד לילדים מגיל 8 ומעלה מכיוון שעשוי לקחת זמן (2-4 שעות, תלוי בשחקנים). למשחק מהדורות שונות, אנשי הנוסטלגיה יאמרו שהישן יותר טוב, אבל ממשחק בשתי המהדורות אומר שההבדלים זניחים (בעיקר הבדלים של עיצוב והדפסה), פרט לכך, במהדורות החדשות הדמויות יותר מאוזנות מבחינת יכולות וכח ולכן קבלת הדמויות בראשית המשחק לא קובעת מראש מי חזק יותר. המשחק זמין בארץ בעברית ברוב חנויות המשחקים וגם בחנויות הספרים.

מהלך המשחק: כל שחקן מקבל דמות (או בוחר דמות, אם מעקמים בעדינות את הכללים), הדמויות כוללות גמד, טרול, מכשפה, רוצח, גנב ועוד. בתחילת כל תור מטילים את הקוביות שקובעות את מספר המשבצות שיש להתקדם. המשחק נעשה לאורך מישור מעגלי וניתן לבחור ללכת שמאלה או ימינה. ברוב המשבצות שולפים קלף מערימת קלפי ההרפתקה והיא אכן מתחילה, קרבות (בהטלת קוביות) מול יצורים אפלים, זכיה בזהב, קבלת ציוד לחימה או מיגון, קבלת ברכת קסם מחזקת, שתייה ממעיין הנעורים, הטלת קללה, ביקור בשוק לרכישת ציוד, הקפצה לנקודות שונות על הלוח ועוד הרפתקאות רבות חבויות בקלפים הללו.
הלוח מחולק לשלושה מישורים, מתחילים בחיצוני וככל שמתקדמים נכנסים למישור השני ולבסוף לשלישי הפנימי. עליה ממישור למישור כרוכה בקרב קשה ויש להתכונן אליה היטב על ידי צבירה של נקודות עצמה וציוד לחימה מתאים. ככל שעולים במישורים המשבצות מקנות פחות קלפים ומכילות יותר הרפתקאות מובנות ומאתגרות. המשחק הוא בעצם מסע ארוך כשבכל תור נגלית הרפתקה חדשה ומסעירה.

מטרת המשחק: להשיג את הקמע (טליסמן) ולהגיע איתו למשבצת הפנימית ביותר בלוח שבלב המישור השלישי. מרגע זה, תור אחר תור מחזיק הקמע מוריד את כוחות החיים של מתנגדיו עד שהוא נשאר אחרון ומנצח במשחק.

לאחר שמשחקים במשחק פעמיים-שלוש ניתן להחליט יחד להתעלם או להמציא חוקים מסוימים, המשחק בנוי כמשחק פתוח במובן שהולכים בחופשיות במישור ועוברים הרפתקאות, אין הרבה הגבלות וזה אחד הדברים שמייחדים את המשחק הזה על פני אחרים. להרפתקנים באמת ניתן אפילו ליצור יחד דמויות, לצייר אותן ולהחליט על כוחות ויכולות ראשוניים, זה יכול להיות רעיון טוב לילדים שאוהבים דמויות מסרטים/סדרות ורוצים לשחק אותן בעולם של טליסמן.

בשורה התחתונה: מומלץ בחום למי שלא מפחד לצאת להרפתקה.

המשך לקרוא

הכי נצפים

זכויות שמורות ל- SWISH מבית oVerload