צעצועים ומשחקים | סקירות, המלצות, ועצות מאנשי מקצוע - קונים בול

הגננת מלי ורדי מהגן אנשים קטנים ברעננה ממליצה על צעצועים אהובים

אז במה משחקים הקטנים כשהם לא לידנו? המשכנו לבדוק מה המשחקים האהובים על הילדים בגן אנשים קטנים של הגננת מלי

1,643

מיד כשנכנסים לגן מרגישים את האווירה המיוחדת שלו. אצל מלי ורדי, מהגן "אנשים קטנים" ברעננה, מבחינים מיד שמדובר בגן בו דואגים לגירוי ועניין של הילדים, עם סביבה עשירה בגירויים ותחושה שיש המון מה לגלות ולחקור בחצר הענקית של הגן.
במרכז החצר בולט "בית של פעם" שנותן לילדים מקום לחקור ולהפעיל את הדימיון.

מלי המליצה לנו על הצעצועים שהילדים חוזרים אליהם פעם אחר פעם:

  • פאזלים מסוגים שונים – הילדים אוהבים להרכיב פאזלים אבל חשוב מאד להתאים את הפאזל לגילו של הילד ולרמה שלו – אחרת נוצר תסכול והחוויה של הילד לא תהיה טובה. לכן מלי מוצאת שתיווך והתאמה חשובים כאן מאד. היא מקפידה רק על פאזלים תוצרת חברות מוכרות, הנושאים תו תקן ולא כאלה שעשויים לסכן את הילדים – בכל גיל.

 

  • לגו ופליימוביל – שילוב בין החלקים והדמויות של שני המשחקים הנפוצים מצליח למשוך אפילו את הילדים שבדרך כלל נמנעים מישיבה במקום וממשחק מונוטוני יותר. בגן של מלי ברירת המחדל היא לשחק בדמויות של לגו ופליימוביל ביחד והן אכן גם מאוחסנות באותו המקום. אין ספק שמדובר במשחקים איכותיים ובעלי תו תקן, כמובן שאבני הרכבה קטנות הורחקו על מנת שהילדים הקטנים יותר לא יכניסו אותן בטעות לפה. שני המשחקים מעודדים את פיתוח הדמיון ואפשר להישאב למשחק ארוך..

 

  • משחקי מסלול של כלי תחבורה – דרושה עזרה של מבוגר בהרכבה בפעמים הראשונות או הכוונה בבנייה נכונה והגיונית. לאחר מכן הילדים יכולים להמשיך במשחק לבד. המשחק בעצם מבוסס על הדמיון כי אפשר לבנות כל פעם מסלול אחר וללוות את ההתנהלות כולה בסיפור שונה. בגן של מלי יש מסלולים כאלה מעץ – חזקים, עמידים ואיכותיים מאד. הם לא נשברים ואפשר לעשות בהם שימוש לאורך זמן.
  • מקליקונים – משחק הרכבה מפלסטיק העשוי ממקלות מזוגזגים שצריך להרכיב בשיטת השתי וערב ואפשר לקבל שלל צורות, מבנים ואפילו כלי תחבורה שונים. מלי מעידה שגם הילד הפרטי שלה שהוא בן 4 אוהב מאד לשחק, לבנות, להמציא צורות או מבנים חדשים וכל פעם אוהב לבחור בצבעים אחרים. על פי ההתוויה שעל גבי הקופסא המשחק מתאים החל מגיל 4 אך בהשגחה והכוונה גם הקטנים יותר יכולים לשחק וליהנות מאד.