צעצועים ומשחקים | סקירות, המלצות, ועצות מאנשי מקצוע - קונים בול

גננת ממליצה: אירה מהגן קטקטים לאומנויות בצור יצחק

אירה שלקובר, מנהלת את הגן קטקטים לאומנויות בצור יצחק, ברוח החינוך המונטסורי

380

אירה שלקובר, מנהלת את הגן קטקטים לאומנויות בצור יצחק, ברוח החינוך המונטסורי. בגן מתמקדים בעבודה לימודית ומעשית על כישורי חיים – כישורי שהילדים הצעירים רוכשים כבר כעת והם יצטרכו להיעזר בהם עת יגיעו לגילאים בוגרים. בגן שתי קבוצות גיל: קבוצת ילדים עד גיל שנה וקבוצה רב גילאית הכוללת ילדים מגיל שנה עד גיל שלוש.

 

אירה מספרת על המשחקים האהודים ביותר בקרב הילדים:

  • לוח הברגה
     מורכב מברגים ואומים, ממש כמו כלי עבודה אמיתיים. יש כלים בצבעים שונים וצורות וגדלים שונים. יש ילדים שאוהבים לשחק באופן חופשי ללא נושא או הכוונה מיוחדים וחלק מהילדים מעדיפים להתאים צורות וצבעים זה לזה וכך ליצור קבוצות של אביזרים דומים. הילדים גם לומדים לבצע פעולות של התאמה, השחלה והברגה וגם מבצעים פעולות שדומות לפעולות בנייה אמיתיות.
  • השחלות – הכוונה לסוגים שונים של משחקי השחלות, כמו מגדל טבעות צבעוניות בכל מיני גדלים או השחלות של חרוזים. כל ילד יכול לבחור את אופן ההשחלה ואת רמת המשחק המתאימה לו על פי הגיל שלו, ההבנה שיש לו בתפיסת המרחב וכמובן על פי הרצון. ההשחלות מפתחות את בקשר עין – יד ואת התפיסה החזותית המרחבית של הילד.
  • מטבח – כלי המטבח אהבים ואהודים. הילדים אוהבים אותם במיוחד מפני שהם מדמים פעולות שכיחות המבוצעות בבית של כל אחד ואחד מהם. אין כמו השלכה של החיים האמיתיים יותר מאשר מטבח מאובזר ומלא בכלים.